Krakowska formacja działająca w latach 1985-1990. Wykonywała muzykę bliskom stylistycznie dokonaniom King Crimson z lat 80tych. La Men dokonał kilku sesji nagraniowych (najprawdopodobniej w krakowskim radio). Zdołał wydać tylko jeden album - kaseta "The Pleasure" ukazała się tuż przed rozwiązaniem zespołu. W 2009 formacja została reaktywowana i na kwiecień 2010 zapowiada nowy album.
Grupa jazzowa powstała około 1970 i działająca do 1990. Należy do najbardziej cennionych polskich wykonawców jazzowych. Na kilku swoich płytach przedstawiła repertuar jazz-rockowy i to właśnie jest powodem umieszczenia jej w gronie wykonawców szeroko rozumianego rocka progresywnego. Najbardziej jazzrockową płytą jest "Modern Pentathlon" z 1976 roku.
Istniejąca od 2008 roku warszawska formacja. W 2011 zadebiutowała na rynku płytowym albumem "Outside of Nowhere".
Działała na początku XXI wielu. Wydała dwie płytki demo. Od ok. 2005 roku jest o niej cicho.
Kwartet istnieje od 2002 roku. Debiut na rynku płytowym zaliczył w 2010 albumem "Cinematic". Zawarta na krążku kapitalnie wykonana piękna ilustracyjna muzyka, cieszyła się sporym powodzeniem publiczności. Zyskała też entuzjastyczne recenzje.
Prog metal. Zadebiutowali na składance "Polish Prog-Metal" wydanej przez Lynx Music. W 2008 roku wydali pierwszy album ze zbiorem nagrań dokonanych w ciągu ostatnich lat.
Krakowska studyjna formacja kierowana przez klawiszowca Krzysztofa Lepiarczyka. Cytując wydawcę - Lynx Music "Muzyka zespołu Loonypark to melodyjny rock progresywny przypominający płyty zespołu Genesis z okresu gdy zaczął śpiewać Phil Collins". W 2008 roku wydali pierwszy album zatytułowany "Egoist". Na drugi "Straw Andy" trzeba było czekać do lutego 2011
Sekstet, którego początki działalności sięgają roku 2007. Na rynku płytowym zadebiutowali w 2009 albumem "Dreamland". W listopadzie 2009 wydali drugi album zatytułowany "Numaterial". Płyta jest wysoko oceniana na progresywnych portalach. W jej relaizacji wziął udział m.in. skrzypek Michał Jelonek (ex - Ankh).