Rzeszowska formacja powstała w 1980. Jej skłąd wykrystalizował się 1 roku. Muzycznie nawiązująca do amerykańskich zespołów takich jak Kansas czy Styx. Na krajowym rynku wyróżniała się dużym brzmieniem, które osiągnięto m.in. po przez zastosowanie dwóch zestawów instrumentów klawiszowych i skrzypiec. Przepustką do wielkiej kariery było zajęcie drugiego miejsce na festowalu w Jarocie. Od tego momentu kariera zespołu nabrała niezwykłego przyśpieszenia, nagrania radiowe, występy telewizyjne, wydanie dwóch singli, albumu, kasety, nagrania na wielkonakładowej składance, kilka nagrań w TOP20 Radiowej Trójki. A wszystko to w ciągu 2 lat. Duża presja i nieporozumienia wewnątrz zespołu doprowadziły do jego rozpadu. Tamten najlepszy skład tworzyli: Andrzej Wiśniowski (gitary, kompozycje, lider formacji), Piotr Spychalski (klawisze, kompozycje), Zbigniew Działa (wokal, teksty), Andrzej Szczypek (bas), Wiesław Bawor (skrzypce, drugi głos), Michał Kochmański (perkusja), Wiktor Kucaj (klawisze).
Grupa kilkukrotnie się reaktywowała. Pierwszą próbę w 1988 roku podjął lider A.Wiśniowski z wokalistą Z.Działą i przy udziale klawiszowców P.Spychalskiego i W.Kucaja. Andrzej Wiśniowski był wtedy właścicielem jednego z najbardziej cenionych w Polsce studiów nagraniowych RSC Studio. Miejsce to stało się może by rzec "rockowym centrum Podkarpacia". Współpracowały z nim takie (dla wielu kultowe czy legendarne formacje sceny niezależnej) jak 1984, Wańka Wstańka, KSU, One Milion Bulgarians. O właścicielu studia mówiono z uznaniem "kniaź Wiśniowski". W RSC studio nagrała swój nowy materiał także "macierzysta" odnowiona formacja RSC. Zespół odbył kilka tras koncertowych z ww. kapelami. Po kilku miesiącach jednak uległ rozwiązaniu, nowa płyta nigdy się nie ukazała.
Kolejne lata to okres burz i niepokojów. Nazwę RSC przybrała grupa muzyków skrzykniętych przez Wiktora Kucaja, z czasowym udziałem Zbigniewa Działy i Michała Kochmańskiego, bez udziału lidera A.Wiśniowskiego i drugiego kompozytora P.Spychalskiego. Wywołało to ciągnące się do tego czasu spory o nazwę RSC. Od kilku lat pod szyldem RSC kryje się duet Wiktor Kucaj i Zbigniew Działa.
Spośród nagrań z pierszego, najbardziej znanego okresu działalności na płytach kompaktowych dostępny jest album "RSC" (w tej chwili błędnie nazywany "flyrock") oraz pojedyńcze nagrania umieszczone na składankach. Ciągle niedostępny jest materiał opublikowany na kasecie firmy Vega i drugim singlu formacji.
Album "Maraton rockowy" wydany w latach 90tych zawiera nowe (znacznie odbiegające brzmieniowo) wersje najbardziej znanych starych nagrań. Największym mankamentem płyty jest fakt zastosowania elektronicznej perkusji.
Na płycie "Parakletos" zespół przedstawił eklektyczny materiał inspirowany muzyka rockową lat 70tych. Najważniejszym utworem albumu jest porywająca, brawurowo zagrana suita "Polskie dzieci Izraela". Mocna rzecz.
"aka flyrock" to płyta nagrna przez duet Kucaj-Działa. Zawiera dużo elektronicznych brzmień, mocniejsze organy czy gitara pojawiają się z rzadka
Albumy "Gold" i "The Best of .." nie są (jak może sugerować tytuł) wyborem najlepszych nagrań formacji. To materiał koncertowy przygotowany przez krótko istniejący skład RSC (z innym wokalistą). Zawiera prawie same stare hity, ale w zupełnie nowych aranżacjach. Uzupełnieniem programu są trzy nagrania z płyty "Maraton rockowy".
Strona grupy RSC